מי אנחנו?

ברוכים הבאים ליתרונות משכנתא

יתרונות משכנתא הוקמה על מנת להיות שם עבורכם באחת ההחלטות החשובות ביותר בחייכם, אשר תשפיע על עתידכם ועל עתיד הילדים שלכם

החזון שלנו עבורכם

לקיחת משכנתא הינה ביצוע עסקה לכל דבר, והרבה פעמים מדובר בעסקה אשר מלווה אותנו במשך תקופה ארוכה בחיים. מכיוון שמדובר בעסקה המתבצעת מול גופים בעלי כח רב אשר מעוניינים למקסם את רווחיהם, חשוב מאוד להיות מלווים על ידי גוף מקצועי שמנוהל על ידי אנשים שמבינים במשכנתאות ובמסלולים השונים המוצעים בבנקים. ליווי מקצועי שכזה יאפשר לכם לבחור את מסלול המשכנתא המתאים ביותר ליכולות הכלכליות שלכם ולאורח החיים שלכם, בד בבד עם הגשמת החלום של רכישת דירה משלכם. בלי ייעוץ כזה קל מאוד להתפתות להצעות שמציעים לנו בבנק, הצעות אשר ברוב המקרים הדבר העומד בבסיסן הוא הרווח של הבנק ולא הטובה האישית שלכם. כאשר אתם פונים אל איש מקצוע אשר מכיר את כל מסלולי המשכנתאות ואת כל האפשרויות הקיימות, אתם מאפשרים לו להתאים לכם בצורה המיטבית את מסלול המשכנתא המתאים ביותר ליכולת הכלכלית ולשגרת החיים שלכם.

בדיוק לשם כך הקמנו את יתרונות ייעוץ משכנתאות

המשימה שלנו

יתרונות ייעוץ משכנתאות הוקמה על מנת לסייע לכם לבחור במסלול החזר המשכנתא המתאים ביותר עבורכם. אנחנו ביתרונות מורשי פעילות מול כל הבנקים למשכנתאות בישראל, ומספקים לכל אחד ואחת מלקוחותינו ייעוץ אובייקטיבי בלתי תלוי, מתוך מטרה אחת: להמליץ להם על מסלול המשכנתא הנכון ביותר ליכולות הכלכליות שלהם, תוך פגיעה מינימלית, אם בכלל, באורח החיים שלהם. אחרי הכל, כשלוקחים משכנתא מדובר בצורך להחזיר לבנק סכומים מאוד גדולים של מאות אלפי שקלים ולעתים גם של מיליונים, וחשוב לבצע חשיבה מושכלת ותכנון מדויק. אנחנו ביתרונות מתמחים במתחום המשכנתאות, וברשותנו ידע עשיר וניסיון רב שנים המאפשרים לנו לנהל תיקי משכנתאות במקצועיות ובאופן האופטימלי עבור לקוחותינו.

הקשר שלנו אליכם

אז מה אנחנו עושים בעצם? אנחנו קודם כל שומעים אתכם. מבינים בדיוק מהן ההכנסות שעומדות לרשותכם, מהו אורח החיים שאתם רוצים לשמר ומהם הסטנדרטים שלכם לגבי החזרי משכנתא אפשריים. אחרי שאנחנו מקשיבים לכם, אנחנו מאגדים את כל הנתונים ועל פיהם מכוונים אתכם אל מסלולי המשכנתאות המתאימים ביותר עבורכם. לאחר שאנחנו סוקרים אותם ביחד, תוך שאתם מקבלים הסבר מפורט אודות היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, אנחנו מקבלים את ההחלטה האופטימלית עבורכם. בנוסף לבחירת מסלול משכנתא, אנחנו עומדים לשירותכם גם אם אתם נמנים עם האנשים המוגדרים "מסורבי משכנתא" ומנסים למצוא עבורכם את הדרך בה כן תהיה לכם אפשרות לקבל משכנתא מהבנק ועומדים לשירותכם לכל אורך הדרך על מנת לשרת את האינטרסים שלכם.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ לבחירת מסלול משכנתא ולטיפול במשכנתאות קיימות – צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לקבוע אתכם פגישת ייעוץ.

מתי נוח לכם לדבר?

השלבים שנעבור ביחד עד לאישור המשכנתא

01.

קפה והיכרות

הפגישה הראשונית חשובה לנו מאד כך תהיה לכם את האפשרות להציג את מכלול הרצונות שלכם על מנת לקבל משכנתא

02.

מגדירים מטרות

אחרי הפגישה הראשונית נגדיר מטרות כדאיות לכם על פי נתוני ההכנסה שלכם על מנת שאת המשכנתא יהיה קל לשם במסלולי ריביות כדאיות מבין הבנקים

03.

קצת בירוקרטיה

בשלב הזה אנחנו מבינים את המורכבות ולכן אנחנו עושים את כל שלב הבירוקרטיה מה שנדרש מכם זה להציג בפנינו את המסמכים על פי רשימה מסודרת שתקבלו על מנת להקל בתהליך

04.

מאחורי הקלעים

הפגישות שלנו בבנק על מנת לקבל את מסלול הריבית הטוב ביותר מבין הבנקים

05.

החלטנו ביחד

אחרי קבלת המסלול המשתלם אנחנו מעדכנים אתכם ביתרונות של המסלול לפי תווך השנים ועכשיו מגישים לבנק

06.

אישור התיק בבנק

ברכות ואיחולים הגעתם ליעד שרציתם להגיע בדרך לבית הפרטי שלכם

ריבית הפריים ( Prime Rate) היא ריבית המשמשת כבסיס לתמחור עסקאות פיננסיות מסוגים שונים כגון הלוואות ופקדונות, שנקבעת בידי כל בנק עבור עסקה שבטיפולו.

בהלוואות, הגורם המלווה מוסיף על ריבית הפריים מרווח, ונהוג לכנות אותה "פריים פלוס". אמנם ייתכנו הלוואות בריבית נמוכה מריבית הפריים (מרווח שלילי, המכונה "פריים מינוס"), כגון משכנתאות לדיור. הריבית מהווה מקור הכנסה לגורמים המלווים, ושיעור הריבית הנוספת לפריים או המופחתת ממנו נובע בין היתר מהתחרות בין הבנקים, עלויות התפעול של מערך ההלוואות וכדומה, גובה הריבית מיצגת גם את הסיכון והלימות ההון של הלקוח בהלוואה.

במרבית מדינות העולם נקבעת ריבית הפריים בפועל, כנגזרת של הריבית הנקבעת על ידי הבנק המרכזי, דוגמת בנק ישראל או הבנק הפדרלי של ארצות הברית, על בסיס שיעור הריבית שהוא קובע בהלוואותיו לבנקים וגופים פיננסים גדולים אחרים.

באופן עקרוני כל בנק מסחרי בישראל יכול לקבוע את ריבית הפריים עבור עצמו, אמנם בפועל בישראל, המרווח אצל כל הבנקים זהה ושווה ל-1.5% ולכן בישראל ריבית הפריים זהה אצל כל הבנקים המסחריים. כלומר ריבית הפריים = ריבית בנק ישראל + 1.5%. (לדוגמה, באוגוסט 2020: ריבית בנק ישראל הייתה 0.10% ולכן ריבית הפריים הייתה 1.60%)

לפרטים נוספים

תתמקמו שוב

ריבית משתנה כשמה כן היא, משתנה אחת לתקופה ידועה מראש שסוכמה בין הבנק ללווה.

למעשה גם ריבית הפריים היא ריבית משתנה שבאופן תאורתי יכולה להשתנות אחת לחודש בהתאם להחלטת נגיד בנק ישראל, אולם בפועל השינוי נעשה לעיתים יותר רחוקות ע"פ הצורך לפי ראות עיניו של נגיד בנק ישראל.

כאשר מזכירים ריבית משתנה בהקשר של משכנתא בדרך כלל מתכוונים לריבית משתנה כל חמש שנים,

אך אין זה דבר מחייב ישנם מסלולים רבים ומגוונים שמועד השינוי יכול להיות קצר או ארוך יותר מחמש שנים בהתאם לצרכי הלווה.

כאשר לוקחים הלוואה בריבית משתנה ישנו עוגן של הריבית שלפיו נעשה החישוב בתקופת השינוי

לדוגמא: כאשר הלווה לוקח משכנתא בריבית הפריים אז העוגן הוא הפריים (שהיא ריבית בנק ישראל +1.5%) נכון להיום 1.6% . אם הלקוח קיבל הפחתה מהפריים של 0.5% (p –0.5%) אז הריבית שתשולם תהייה – 1.1% = 0.5% – 1.6% כאשר ריבית הפריים תשתנה נניח ותעלה ב 1% אז הריבית שתשולם תהיה 2.1% = 0.5% – 2.6%

במקרה זה העוגן הוא הפריים שמשתנה בצורה אובייקטיבית בלי יכולת של הבנק לשלוט בו כך גם העוגנים במסלולים האחרים משתנים ללא יכולת שלטה של הבנק בהם כגון עוגנים המתבססים על תשואות האג"ח או בהלוואות דולריות הליבור וכדומה.

לפרטים נוספים

תתמקמו שוב

ריבית קבועה היא ריבית שלא משתנה בשום מצב ובשום שלב של ההלוואה.

בשונה מהפריים והריבית המשתנה הריבית הקבועה הינה יציבה מאוד ולא מושפעת כלל ממה שקורה במשק. אולם עם זאת אין הדבר מחייב שלא יהיה שינוי בהחזר החודשי במשך תקופת ההלוואה, שכן יכולים להיות שינויים אחרים שלא קשורים אל הריבית כגון: עליה במדד בהלוואה צמודת מדד, שינוי בדולר בהלוואה צמודה לדולר וכדומה .

לפרטים נוספים

תתמקמו שוב

ניגשתם לבנק כדי לבקש משכנתא והפקיד אמר לכם לא ?!

הרגשה לא נעימה.

למה בעצם הבנק אמר לכם לא ?

סיבות הסירוב הינם מגוונות אך רוב הסירובים נובעים בעיקר מדירוג האשראי של הלקוח ,כנסותיו שאינם לשביעות רצון הבנק או הרגולטור (בנק ישראל), כאלו שיש להם בעיות עם הוצאה לפועל, פשיטת רגל, חשבונות מעוקלים וכדומה.

הבנקים נותנים הלוואה רק למי שהם מניחים שיש סיכוי טוב מאוד שיחזיר להם את ההלוואה.

ככל שהסיכוי שהלווה יחזיר קטן הסיכון של הבנק גדול וכנראה שאם בנק אחד מסרב לתת לכם משכנתא, אז גם הבנקים האחרים יסרבו לתת לכם משכנתא. לקוחות שיש להם ניסיון לא כל כך מוצלח עם החזר חובות נרשמים במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל ו"זוכים" בניקוד שלילי ובמקרים מסוימים הבנק מסרב לספק להם משכנתא, ולפעמים סיבת הסירוב כלל אינה קשורה ללקוח אלה לנכס שברצונו לממשכן עדיין לא נעים.

לפרטים נוספים

תתמקמו שוב